Ziyaretten aniden sergiye: Nasıl?

Ekim ayında, hava koşullarının tekrar soğumuş olduğunu görüyoruz, hatta Milano’da bile, ama aynı zamanda soğuklar Milano’da Sia Guest ‘i tekrar göreceğimiz anlamına geliyor. Bu etkinlik, konaklama endüstrisine adanmış en büyük etkinliklerinden biridir. Oteller, spalar, adını sen koy. Sadece bu sektörde aktif olduğunuzda, gerçekten benzersiz olanı ziyaret etmenizi bekliyoruz. Tüm bunlara rağmen Woodie Milano’nun Woodie Hub’ı etkinlikte sergilemesi istendi, ama nasıl?

Sia Guest için 2015’e geri dön

Woodie’nin Sia Guest’e nasıl katıldığını görmek için 2015’e geri dönmeliyiz. Tasarım ve modern teknolojiyi birleştirerek, güç kaynaklarını değiştirmek için fikirler üretmeye çalışırken, tasarımcı Francesco Dolce ve ortağı Marco Iurilli sektörün daha iyi anlaşılması için Sia Guest 2015’i ziyaret etti. Fuar endüstrideki yeni teknolojilere, büyük tasarımlara ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapmakla tanınıyor. İlk prototipler hazırlanırken, iki adamın girmelerine ve evlerinin zeminine ne olacağına bakmalarına izin verildi. Sadece çok sayıda ürün, mobilya görmekle kalmayıp Sia Guest de 14.000’den fazla otelciyi, 40’ın üzerinde otel zincirini ve genç İtalyan erkeklerinin yeni fikirlerini inceleyerek ve bazı ilginç temaslar kurarak eve döndüler.

 

Sia Guest Woodie Milano Kablosuz Şarj Oteller için

 

O zamandan bu yana, ikisi de Woodie Milano’yu kurdukları, ilk ürünlerini oluşturmak için yatırım sermayesini artırdıkları ve hatta sadece iki ay önce Kickstarter aracılığıyla 25 bin € daha yükselttikleri için gerçek girişimciler olmaya başladılar. Woodie Hub’ın tasarımı tekrar tekrar değişti ve piyasaya hazır olana kadar yinelendi ve geliştirildi. Bu arada toplantılar, başarısızlıklar ve başarı onların varoluşlarının temeli oldu ve Woodie Hub şimdi piyasaya dağıtımın eşiğinde. İlk öncelik, kitle fonlaması kampanyasını destekleyenlere dağıtıldı, ancak hızlı bir şekilde bir iş yaratmak için bundan daha fazlasının arayışına girdik. Ekibin bir parçası ürünün ilerlemesini takip edip en yüksek kalitede kalmasını ve geliştirilmesini sağlıyor, diğerleri ise Woodie Milano adını genişletmeye ve yaymaya çalışıyor.

Sia Guest, Woodie Milano için büyük bir başarı olan HoMi fuarını oldukça yakından takip etti. Etkinlikte kendi standımızla, ulusal televizyonda çok güzel anlar ve hatta küçük bir yayın süresi vardı. Ancak bu olay Woodie’nin başarısına giden yolda başka bir taş olduğunu gösterdi sonradan. Sia Guest ‘e katılmak daha da zordu ve orada bulunmak büyük başarı için çok önemliydi. O da; o noktadan buraya nasıl gelindiğinin başarısıydı…

Nasıl bir araya geldi

Şimdi Woodie Milano’nun ekibi iki kurucunun ötesinde büyüdü ve dünya genelinde dağıtım ağımızı oluşturmaya devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki çok sayıda dağıtıcılar ilk siparişlerini verdiler bile. İlk baştaki başarıya rağmen, kurucuları hala pazarı olumlu bir şekilde şaşırtmışlardı. Konaklama endüstrisinin en büyük distribütörlerinden biri olan Amonn Hotel, bu sene Sia Guest’teki standının bir köşesinde Woodie Hub’ı sergilemelerini istedi. Görüyorsunuz, 2015’te Amonn’dan gelen insanlarla fuarda tanıştılar ve 2016’nın da katılımcılarından biriydiler. Geçtiğimiz yıl Francesco ve Marco’nun sadece istekli ve ilhamlı olan ziyaretçilerdi, bu yıl bu ilhamın neye yol açtığını gösterdiler.

Sia Guest’te bulunmamızın üzerinden bir yıl geçti ve nasıl bir yıl oldu? Woodie Hub’ın tasarımı dünyanın dört bir yanından gelen hayranları yakaladı ve şimdi konaklama sektöründe tanınıyor.  İlk Otel Woodie Hub’u odasında ne kadar süre tutacak? İşlerin gidişatına göre, daha uzun süreceğini umuyoruz.

Hayattaki bazı rastlantısal olayların nasıl son derece değerli olduğu ve hayatı bazen ne kadar iyi ortaya çıkardığını ve tam çevrelediğini görmek ilginçtir.

Leave a Reply