Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatmak İçin Kolay İpuçları

Pil ömrünü uzatmak için kolay ipuçları

iPhone pilleri uzun süre dayanmayacak şekilde üretildiğinden, bu süreyi olabildiğince uzatmanız gerekir. Özellikle de birkaç ay telefonunuzu kullandıktan sonra, o pili gün boyunca yettirmek için çok çalışmanız gerekebilir. Bu yararlı ipuçları sizi oraya ulaştıracak.

Kapatma Önerileri

Siri sana öneriler vermek konsunda harikadır. Ne yazık ki, önerileri de size çok pahalıya mal oluyor. Ayarlara gidin ve Look Up’da “Arama ve Öneri”deki önerileri kapatın. Bu, Siri’nin sizin için en kullanışlı otomatik doldurmaları getirmesi için arama ve kullanım geçmişinizden geçmesini engeller. Eğer önerilerine güvenirseniz, şarj maliyeti olacaktır, ancak birkaç harf daha yazmanız çok fazla pil tasarrufu sağlayacaktır.

Uygulamaları kapatmayı durdur

Hepimiz bugünlerde açık kalan uygulamaları nasıl kapatacağımızı biliyoruz – ana düğmeyi basılı tutun ve tüm açık pencerelerinizi uzağa kaydırın. Bu kadar tatmin edici olsa da, sizi hiçbir yere götürmez. Bir uygulamayı kapatmaya zorladığınızda, onu işletim belleğinizden kaldırırsınız. Tekrar açmak için iPhone’unuz, uygulama sadece açık bırakıldığındaki duruma göre daha fazla pil gücü kullanacaktır.

Pil ömrünü uzatmak için düşük güç modunu kullan

Pil kullanımınızı değiştirmenin bir diğer basit yolu, ayarlarınıza gitmek ve düşük güç modunu açmaktır. Bu, ekran parlaklığını azaltarak, e-postalar için arka plan yükünü devre dışı bırakarak, otomatik güncellemeleri durdurarak ve bazı görsel efektleri kapatarak size biraz güç kazandırır. Bunu her gün kullanmanız gerekiyorsa, bu sıkıcı olabilir. Sonuçta, ödediğiniz telefonun tam kullanımından yararlanamayacaksınız. Bu durumda bir power bank kullanmak daha iyi bir seçenek olacaktır.

Bildirimleri kapat

Kilit ekranınızda bildirimlerin olması çok miktarda şarj kullanabilir. Ekranı aydınlatıyorlar ve siz okuyana kadar, her seferinde önemli bir güç miktarını harcayarak orada duruyorlar. Ayarlarınıza gidin ve duymanız gerekmeyen uygulamaların bildirimlerini kapatın.

IPhone Pil ömrünü uzatmak için birkaç yol var, ayrıca bu listede henüz bahsetmediğimiz daha pek çok şey vardır. Apple eski telefonları yavaşlattığını kabul ettiğinden, bir süreliğine telefonunuzu değiştirmek istemiyorsanız, yakından ilgilenmek isteyebilirsiniz!

Leave a Reply