iPhone7 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

IPhone7 kablosuz şarj ve hakkında bildiğimiz her şey

Apple’ın sonbaharda yeni ürününü duyurması biraz zaman alıyor, ancak yeni iPhone 7 ile ilgili birçok bilgi ve birçok dedikodu var.

Telefon resmi olarak yayınlanana kadar hiçbir şey kesin olmasa da, dikkat edilmesi gereken bazı ilginç noktalar var:

“iPhone 7 hakkında ne söyleniyor ve biliniyor?”

iphone7-ve-7plus
iphone7-ve-7plus

IPhone 7 olarak adlandırılmayabilir

iPhone 7 olarak seslenmek, biz dâhil herkese doğal bir anlam ifade ediyor. Ancak, Japon haber sitesi Nikkei’nin son söylentilerine göre, artık “iPhone 7” nin iPhone 6 ailesinin yeni sırasını almak yerine yeni bir versiyonu olduğunu söylüyor. Şimdiye kadar Apple hiç böyle bir şey yapmadı, ancak iddia, iPhone 7’deki diğer özellikler ve söylentilere baktığımızda doğru olabilir.  Şimdilik onun yerine sadece  ‘yeni iPhone’ dan, güvende olmaktan bahsedeceğiz.

2 farklı model, 2 farklı boyutta

Tüm eskizler ve söylentiler, iPhone’un bu kısmının hemen hemen olarak aynı kalacağını gösteriyor. Yeni iPhone, iPhone 6 nesli gibi standart boyutlardaki 4.7 inç ekran modelinin yanı sıra, 5.5 inç ekran.

iphone7 boyutları
iphone7 boyutları

Kardeşi iPhone 6 gibi daha renkli görünecek

Hemen hemen her söylenti ve her sızıntı aynı şeye işaret ediyor: “Yeni iPhone, iPhone 6’ya çok benzeyecek, bazı küçük eklemeler ve değişiklikler yapılacaktır.” Daha önce yazıldığı gibi, yeni iPhone büyük erkek kardeşine çok benzeyecek. Bu, yeni iPhone’un aslında kendi ailesine sahip olmak yerine 6 kuşak olabileceği iddiasını destekliyor. Bu yeni iPhone’un bazı ek renk seçeneklerine sahip olacağı konusunda birkaç sızıntı ve söylentiler var. Bir sonraki iPhone için, ya koyu mavi ya da siyah yeni bir renk seçeneği olacağını çevreleyen ilk söylentiler, MacOtakara’dan geldi. Bu, iPhone’un geleneksel beyazından uzaklaştıracaktır, fakat dürüst olalım, bu değişim bir süre önce başladı. Özellikle görünümlerin geri kalanı benzer olacağından, bu yeni iPhone’un ekstra dikkat çekmesi gereken renk ayırt edici bir özelliği olabilir. Yeni bir çift objektifli kamera var, ancak o büyük Plus modeline özel olabilir. Bir sonraki iPhone’un Plus modeli, KGI Securities’ten önde gelen Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun yaptığı bir rapora göre, bir çift kamera ile gelebilir.

iphone7 renk seçenekleri
iphone7 renk seçenekleri

Şimdiye kadar, standart modelin de çift kameraya sahip olacağına dair bir söylenti yok.

Görünüşe göre T iPhone 7 için çift kamera modüllü sızan görüntüleri Tayvanlı bir Apple Blog’undan, Apple’dan ve diğerlerinden geldiği MacRumors tarafından keşfedildi.

Ayrıca, Steve Hemmerstoffer’ın Twitter hesabı olan @onleaks’ten sızan bir sonraki iPhone için tasarlanan, çift lensli bir kamerayı yerleştirmek için yeterince geniş görünen bir kamera kesimini gösteren, sözde bir olay da vardı. Resimler, gadget Steve Hemmerstoffer’ın Twitter hesabı @onleaks aracılığıyla sızdırıldı.

Bir Japon Apple dergisinden 5,5 inç ekrana sahip bir sonraki iPhone’un iddia edilen bir Plus modelini ve bir çift objektifli kamerayı gösteren şemalar gösterildi.

iphone 7 çift kamera özelliği
iphone 7 çift kamera özelliği

 

Daha ince değil, iPhone 6’dan daha kalın olabilir.

İlk başta, Fast Company tarafından bir sonraki iPhone’un iPhone 6’lardan bile daha ince olabileceği söylentileri görüldü. Bununla birlikte, bu bir kaç sızan şemalardan,  yedeklenmeyen, 7,3 mm iPhone Plus, sırasıyla iPhone 6s ve 6s Plus sırasıyla 6,9 mm ve 7,1 mm gibi olduğu, birkaç dedikodulardan biridir.

iphone7 inceleme
iphone7 inceleme

Kamera her iki modelde de çıkmaya devam edecek.

Başlangıçta pek çok kez denilen kamera “cam” ının bir sonraki iPhone’da yok olabileceği söylendi. MacRumors’a göre Apple, kameranın arka tarafa yaslanmasına izin verecek daha ince bir kamera modülü kullanacaktı. IPhone 6 ve 6’ların arkasındaki çıkıntılı kameradan dolayı, kullanıcıların iPhone’un tasarımıyla ilgili büyük bir şikâyeti vardı.

Yine de, AppleInsider ve son şemaların yakaladığı sızan fotoğraflar, sonraki iPhone modellerinin her ikisindeki kameraların hala dışarı çıkıntılı olacağını gösteriyor.

 

Su içinde çalışacak

DigiTimes’e göre, kulaklık jakı eksikliği ile kombine edilen “yeni bileşik malzemeler”, bir sonraki iPhone 7’yi en su geçirmez iPhone haline getirebiliyor.

iphone7 su geçirmez
iphone7 su geçirmez

 

Akıllı bir konnektör olabilir

Bir önceki iPhone’un eskiden olduğu iddia edilen bir kaynaktan çekilmiş olduğu AppleInsider’a sızan bir resim, daha önce sözü edilen sızan şemaların yanı sıra, yeni iPad Pro’da bulacağınız Akıllı Bağlayıcıya benzeyen cihazın altındaki üç noktayı ortaya çıkardı.

Ancak, daha yakın zamanda sızan şemalar, bir sonraki iPhone’un bir Akıllı Bağlayıcıya sahip olmadığını gösteriyor. Hangisinin doğru olduğunu söylemek zor, çünkü sızan şemalar bir sonraki iPhone’un geliştirilmiş herhangi bir aşamasından gelebilir. Sızan şematiklerin bile gerçek olup olmadığı belli değil.

Akıllı Bağlayıcının rolünün bir iPhone’da ne olacağı tamamen net değildir. IPad Pro’da, Akıllı Bağlayıcı, Akıllı Klavyeye manyetik olarak bağlamanızı ve bağlanmanızı sağlar. Bununla birlikte, Apple tarafından yeni yayımlanan bir patent, en azından bir iPhone üzerinde bir Akıllı Konektör fikrini canlandırdığını ileri sürmektedir.

iphone 7 kablosuz şarj
iphone 7 kablosuz şarj

Beyaz plastik kablolar çok görünmeyecek.

DigiTimes’a göre, iPhone 6 ve 6s’ın (ve ayrıca Plus modellerinin) üstünde ve altında gördüğünüz beyaz plastik anten bantları bir sonraki iPhone’da gitmiş olabilir.

Çin CN Arena’dan, Phone Arena aracalığı ile yapılan söylentiler, anten bantlarının hala mevcut olacağını, ancak yeniden görünmeyecekleri şekilde yeniden tasarlanacağını ileri sürdü. Aslında, sızan şemalar iPhone’un arkasındaki bantların, sadece iPhone’un üst ve alt kenarlarında geliştirilen bantlarla, kaybolduğunu gösteriyor.

Alüminyum kasa bir bariyer görevi gördüğü için hücresel bir sinyale giriş ve çıkış sağlayan metal iPhone’larda gereklidir. Anten bantlarından kurtulmak, Apple’ın “yeni bileşik materyalleri” için raporlanan nedenlerden biridir.

iphone7 sessiz tuşu
iphone7 sessiz tuşu

 

Kulaklık jakına sahip olmayacak

Bir sonraki iPhone’unuz, Apple Apple kulaklık seti Mac Otakara’ya (Apple Insider ile) göre, eski bir çift kulaklığınızı 3,5 mm’lik bir konektörle eski haline getirebilecek bir kulaklık jakına sahip olmayabilir. Bir sonraki iPhone için tasarlanan bir durumun sızan görüntüleri, ayrıca yukarıda bahsedilen sızan şemalar da kulaklık jakının eksik olacağını gösteriyor. Bu, müzik dinlemek için iPhone’un Lightning portunu kullanabileceğimiz anlamına geliyor, bu da genellikle şarj için kullanılıyor. Diğer seçenekse Bluetooth kulaklık kullanmaktır. Iphone7 kablosuz şarj ve bluetooth kulaklık özelliği ile piyasaya hızlı bir giriş yapılacağı tahmin ediliyor.

Söylentiler doğruysa, Apple ve diğer ses donanım şirketleri muhtemelen adaptörler satarlar, böylece eski 3,5 mm’lik kulaklıklarınızı iPhone’un Lightning bağlantı noktasına bağlayabilirsiniz.

iphone7 bluetooth kulaklık
iphone7 bluetooth kulaklık

 

İki hoparlör olabilir

MacRumors tarafından elde edilen bir Barclayın raporuna göre, eskiden 3,5 mm’nin olduğu yerde, ikinci bir hoparlör yer alabilir. Kayıp bir kulaklık jakı gösteren sonraki iPhone olayında ki aynı sızan görüntüleri de ayrıca iki hoparlör durumunu gösterir. Bununla birlikte, bu, sızdırılmış şemaların yedeklemeyeceği bir başka söylentidir, çünkü mevcut iPhone 6s nesli gibi sadece bir hoparlör grubu gösterirler. Apple, kulaklık jakını gerçekten boşaltacaksa, bu alanı da işe yarar bir şeyle doldurabilir!

iphone7 slim
iphone7 slim

 

Iphone7 kablosuz şarj olabilir (son olarak)

Fast Company’ye göre bir sonraki iPhone’u kablosuz olarak şarj ediyor olabiliriz.  Iphone7 kablosuz şarj etme işlemi, bir sonraki iPhone’u şarj etmek için bir başka seçenek olabilir. Artık şarj etme methodu(Lightning portu ile), müzik dinleme için kullanılabilir. Doğrusu, ben bir hafta boyunca Lightning kulaklık kullandım ve müzik dinlerken iPhone’umu şarj edemedim.

iphone7 kablosuz şarj
iphone7 kablosuz şarj

 

Apple yeni A10 çipini çalıştıracak

Bir sonraki iPhone, Mac’in Cult’a göre “A10” olarak adlandırılan yeni bir çip üzerinde çalışacak. IPhone 6s A9 yongası, şu anda satın alabileceğiniz en güçlü telefon ve söylenene göre A10 daha da güçlü ve verimlidir. Aynı zamanda, bir sonraki iPhone’un daha iyi hücresel performansını vereceği bir teknolojiye de sahiptir; bu, daha iyi bir şekilde alınabilmesi ve önceki iPhone’lardan daha güçlü veri ve hücresel bağlantılara sahip olması anlamına gelir.

iphone7-yeni-nesil
iphone7-yeni-nesil

 

Daha büyük bir bataryaya sahip olacak.

Çinli site MyDrivers.com’un söylentileri, bir sonraki iPhone’un iPhone 6s nesil bataryadan daha büyük bir bataryaya sahip olacağını ve Iphone7 kablosuz şarj ile piyasaya gireceğini iddia ediyor.

Yukarıdaki, iPhone 6s neslinden daha büyük olan bir sonraki iPhone için hedeflenen iddia edilen pilin 9to5Mac değerinden bir görüntü sızıntısıdır. Ancak, ilk sızıntı, bir sonraki iPhone’un Plus modelinin 3,100 mAh pil alacağını iddia ederken, ikinci sızıntı bunun 2,810 mAh pil olacağını iddia ediyor. Açıkçası, hangi sızıntı bilginin doğru olduğu ya da doğru olmadığı her halükarda net değildir.

iphone7-batarya
iphone7-batarya

 

Ve en az 650 $ ‘a mal olacak.

İki yıllık sözleşmesiz iPhone 6s, 649 dolar ve iPhone 6s Plus $ 749’a satılıyor. Önceki iPhone’ların çoğu aynı fiyata sahip, dolayısıyla Apple’ın bir sonraki iPhone’u benzer bir fiyata satacağını tahmin ediyoruz. Şimdiden itibaren ABD’li taşıyıcılar artık iki yıllık sözleşmeler sunmuyor, iPhone’ları 200 $ karşılığında satın alamazsınız. Artık, iPhone’un tüm masraflarını peşin ödeyecek ya da aylık taksitle ödeyeceksiniz, ya da taşıyıcıların aylık ödeme planınını ve ya Apple’ın kendi planını kullanarak ödeyeceksiniz.

iphone7-ön-sipariş
iphone7-ön-sipariş

Leave a Reply