Iphone X Kablosuz Şarjı Destekliyor

Hızlı QI kablosuz şarj sonunda aramızda – Yeni iPhone’unuz için hızlı kablosuz şarj. Yeni iPhone’larınızı – ister iPhone 8, ister iPhone 8 Plus, isterse de bir iPhone X olsun – Apple’ın iOS 11.2 sürümü sayesinde 7.5 watt hızlı Qi kablosuz şarj platformu ile daha yüksek hızlarda şarj edebilirsiniz. Önceden, iPhone X ve diğer yeni iPhone’lar sadece 5 watt hızında şarj edebiliyorlardı.

Daha yeni bir iPhone sahibiyseniz ve daha hızlı şarj etme oranını istiyorsanız, 7.5 watt hızında şarj edebilecek bir kablosuz şarj cihazı seçtiğinizden emin olun. Her şarj cihazı, özellikle de eskileri, bu hızı ortaya koyamaz. Şarj cihazının Qi sertifikalı olduğundan da emin olun.

Nasıl Yeni iPhone’unuzu Kablosuz Olarak Şarj Edeceksiniz?

 

Doğru şarj cihazını bulduktan sonra, telefonunuzu kablosuz olarak nasıl şarj edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. İlk önce, kablosuz şarj cihazınızı bir güç kaynağına bağlayın. Kullandığınız güç adaptörünün üretici tarafından onaylanmış bir model olduğundan emin olun. Şarj cihazını ayarlayabileceğiniz düz bir yüzey bulun.

Ardından iPhone X veya iPhone 8 cihazınızı şarj cihazının üst kısmına getirin. Uzmanlar, cihazınızı Qi şarj cihazının ortasına yerleştirmenin daha iyi sonuçlar vereceği konusunda uyarır. Kablosuz şarj cihazının üstünde birkaç saniye sonra iPhone’unuz şarj edilmeye başlamalıdır. Şarj edildiğinden emin olmak için telefonunuzun durum çubuğunu kontrol edin.

IPhone’unuzun Kablosuz Şarj Cihazında Sorun Giderme

 

Manyetik parazit: Kablosuz şarj etmenin çalışması için manyetik indüksiyona bağlı olduğundan, telefonunuzla onun arasına hiçbir şey koymayın. Eğer kabıyla şarj ederseniz, kabının içindeki hızlı qi kablosuz şarj işlemine zarar verebilecek tüm cisimleri çıkarın. RFID çipleri ve manyetik şeritli kredi kartlarının yanı sıra çip destekli pasaportlar, güvenlik rozetleri veya anahtarlıkların tümü, hasara yol açabilecek olan hassas bileşenler içerir.

  • Kılıf sorunları: Telefonunuz çok yavaş şarj oluyorsa veya hiç şarj olmuyorsa, telefon kılıfınız çok kalın olabilir veya metal ya da elektronik bileşenler içerebilir. Kılıfını çıkarın ve tekrar deneyin.
  • Titreşim: Telefonunuz titrediğinde, orijinal konumundan uzaklaşabilir. Bu, şarj matınızın telefonunuza güç göndermesini durdurabilir. Bu senaryoyu önlemek için telefonunuzun titreşim işlevini kapatın veya “Rahatsız Etmeyin” seçeneğini açın.
  • USB bağlantısı: Telefonunuzu bilgisayarınıza veya bir güç adaptörüne USB bağlantısını kullanarak bağladığınızda, telefonunuz kablosuz şarj matından şarj olmaz. Sadece USB bağlantısı üzerinden şarj olur. Kablosuz olarak şarj etmek için USB kablosunu çıkarın.
  • Diğer sorunlar: iPhone’unuza zarar vermesede, telefonunuz şarj olurken bazı yumuşak sesler duyabilirsiniz. IPhone’unuz şarj olurken çok ısınırsa, pilinizin ömrünü uzatmak için yazılım şarj kapasitesini yüzde 80’e düşürür. Şarjı tamamen durdurabilir. Sıcaklığı soğuduktan sonra, şarj işlemi tekrar başlayacaktır. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için telefonunuzu ve şarj cihazınızı daha serin bir yere koyun.

Artık iPhone X veya iPhone 8’iniz için yeni bir Qi sertifikalı hızlı kablosuz şarj aletini nasıl seçeceğinizi ve kullanmayı öğrendiğinize göre, bu çığır açan teknolojinin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Leave a Reply