Neden büyükbabanla aynı güç kaynaklarını kullanıyorsun?


Güç kaynakları alanında 1929’dan bu yana çok az şey değişti ve güç soketleri tasarımı ise 1970’den beri hiç değişmedi. Beyaz plastik kasa takılması ve üstüne soketlerin yerleştirilmesi 1970’de olduğu gibi tamamen aynıdır.

Bu günlerde kullandığımız tüm elektronik cihazlar için gerek duyulan ek güç kaynakları ihtiyacına rağmen, 1970 yılında üretilenlerle bu ihtiyacımızı karşılıyoruz. Yani günümüzde de dizüstü bilgisayarlarımızın ve telefonlarımızın güç kaynaklarını fişe takmak için masalarımızın altından sürünerek takmaya çalışıyor ve görüntü kirliliğini engellemek için kabloları saklamaya çalışıyoruz. Bu bir kabus, ama saklamak tüm gün büyük plastik kablolara bakmaktan daha iyidir.

Ancak bir alternatif var, bu yüzden aşağıdaki Woodie Hub şarj istasyonu bir inceleyelim.

Güç kabloları
Güç kabloları

Şekil

Güç kaynaklarında hala 1970’de olduğu gibi aynı dikdörtgen şekli kullanılıyor ve muhtemelen bu kolaylaştırmak için yapıldı. Tasarım neredeyse her parçanın sabit bir tekrarıdır ve harika görünmek için değil pratik bir şekilde sorunu çözmek için üretilmiştir. Yuvalara uyuyor ve yapması gereken tek şey  de bu. Bu günlerde, şekli bir çokgene veya sadece bir bloğa dönüştürmek gibi bazı alternatifleri üretilsede bunlar çok yaygın değiller ve her zaman eşit derecede güvenli değiller.

Ancak , Woodie Hub farklı bir düşünce ile oluşturuldu. Güç kaynakları işlevsel bir nesneye dönüştürülmek zorundaydı ve bu da sadece onu saklamayı bıraktığımızda yapılabilirdi. Bu nedenle, tek bir ürün olduğu izlenimini sağlamak için, çevreleyen simetriyi ve şekilleri bozmadan, dikdörtgenden ziyade daha kare bir şekil kullandı. Woodie Hub’ın daha sıcak ve dostça hissettiğinden emin olmak için, tamamen kare yapılmadı,  yuvarlak kenara da sahip. Bu şekilde çevresiyle  daha fazla bütünlük, samimi bir titreşim ve ahenk sinyali veriyor.

Malzemeler

Güç kaynakları , “modern şekilde farklı  biçimlendirilmiş” olanlar bile plastikten yapılmıştır. Bunun arkasındaki fikir bir kez daha pratikliktir. Birincisi, plastik çerçeve yapmak için son derece ucuz maliyetli bir çözüm. İkincisi, kullanılan plastikler elektriği işleyen ürünler için zorunlu olan yalıtıcı malzemedir. Ama plastik sadece ucuz görünmekle kalmıyor aynı zamanda herhangi bir iç tasarım ile ucuz ve tutarsız görünmesine sebep oluyor.

Woodie Hub, her türlü iç tasarım ile uyum sağlamak için tasarlandı. İç tasarımın birçok farklı şekli olduğundan, Woodie Hub içinde farklı malzemeler kullanıldı. Bu uyumu sağlamak için ahşap, beton ve mermer modelleri bulunmaktadır. Plastik güvenliğimizi sağlamak için elbette önemlidir, fakat durmak yerine, daha fazlasını ortaya koymak, güzel bir şeyler yaratmak önemliydi. Woodie Hub masanızdaki ve dolabınızdaki ahşap, mutfağınızdaki mermer, hatta her türlü somut endüstriyel iç mekan için bile, tamamlayıcı niteliktedir.

güç kaynakları
güç kaynakları

Gerçekten önemli olan şey!

Kablolar için hislerimiz oldukça açık, biz ondan nefret ediyoruz, ama yine de bu tarz bir şeye ihtiyacımız var.

Ama iç tasarımımıza, kanepelerimize, güzel bir masamıza ve daha fazlasına çok para harcadığımızda, neden bu kadar basit bir şey için canımızı sıkalım ki? Odaya girdiğinizde mutlu ve rahat hissetmemiz gerekir ve iç tasarımınızın tüm unsurları bu konuda size yardımcı olacaktır. Bir şey odalarımızın uyumunu bozduğunda bu durumdan hoşlanmayız çünkü moralimizi bozduğu apaçıktır.

Leave a Reply