Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatmak İçin Kolay İpuçları

Batareya ömrünü uzatmaq üçün asan gösterişler.

iPhone batareyaları uzun zaman dayanmayacaq formada istehsal olundugundan,bu zamanı ola bildiyi qeder uzatmagımız lazımdır.Xüsusile de bir neçe ay telefonunuzu istifade etdikden sonra, o batareya bütün gün size dayana bilmeyi üçün çox işlemeyiniz lazımdır.Bu faydalı gösterişler size bu barede kömek olacaqdır.

Södürme teklifleri

Siri sene teklif vermesi fikrinde möhteşemdir.Amma teesüfki teklifleri size bahalı gele bilir ve çox daha enerji istifade edir.Parametrlere gedin ve LOOK uP’DA  ”Axtarma ve Teklif’deki” siriyi baglayın.

Programları baglayır.

Hamımız bu aralar açıq qalan proqramları nece baglayacagımızı bilirik-esas düymeyi basıb tutun ve bütün açıq pencerelerinizi yuxarı sürüşdürün. Bu qederden razı qalsaqda, daha çoxunu isteye bilirik. Bir programı baglamaga çetinlik çektiyimizde,onu telefonunuzun yaddaşından qaldırın.Tekrar açmaq üçün iPhone’unuz proqram sadece açıq qaldıgı zaman veziyyete göre daha çox batareya istifade edecekdir.

Batareya ömrünü uzatmaq üçün zeif güc rejimini istifade et.

Batareya istifadesini deyişmeyin bir diger asan yolu,ayarlarınıza gedin ve zeif rejimi açın.Bu ekran işıgını azaldaraq e-mailler üçün arxa plan derdini geride qoyaraq,avtomatik yenilenmeleri dayandıraraq ve bezi görünen tesirleri baglayaraq size biraz daha güc qazandırır.Bunu her gün istifade etmeyimiz lazımdırsa, bu sıxıcı ola biler.Neticede, ödediyiniz telefonun tam istifadesinden yararlana bilmeyeceksiniz. Bu veziyyetde bir power bank istifade etmek daha yaxşı bir variant ola biler.

Bildirişleri bagla

Bağlı ekranda bildirişlerin olmagı çox miqdarda enerji istifade ede biler.Ekranı işıqlandırırlar ve siz oxuyana qeder her defesinde ehemiyyetli bir güc miqdarını xercleyerek orada dururlar.Parametrlere gedin ve lazım olmayan programların bildirişlerini baglayın.
iPhone batareya ömrünü uzatmaq üçün bir neçe yol daha var,ayrıca bu siyahıda hele behs etmediyimiz daha çox şeyler var.Apple keçmiş telefonları yavaşlatdığını qebulk etdiyi üçün, bir müddetlik telefonunuzu deyiştirmek istemirsiniz, yaxından maraglana bilersiniz.

Leave a Reply